Jak sami můžeme snížit riziko vzniku bakterií v kobercích a čalounění?

  1. Pravidelně provádějte vysávání koberců, min. 1x týdně, v případě přítomnosti dětí a domácích zvířat i 2-3x týdně.
  2. Nezanášejte na koberce nečistoty z venkovního prostředí ať už na podrážkách obuvi, či oblečení.
  3. Používejte čistící rohože, které zachytí nejvíce nečistot před vstupem na koberec.
  4. Pokud dojde k nehodě a rozlijete na koberec nějakou tekutinu apod. snažte se nečistoty odstranit co nejdříve. Při pozdějším odstraňování ať už sami či za pomoci úklidové služby se nemusí podařit 100% skvrnu odstranit.
You have not choosen a fileset, or there's no files in the set you have choosen.

Čím vyčistit koberec a sedačku

Čištění koberce a sedaček

Věděli jste, že 1 centimetr čtvereční koberce nebo sedací soupravy může obsahovat až 200 000 mikroorganismů, což je 5 000 x víc, než například na záchodovém prkýnku.

Tyto mikroorganismy vznikají a rozmnožují se díky přítomnosti kožních buněk, nápojů a jídla, prachu, pylů a dalším nečistotám, které se usazují v čalounění.

Nečistoty se mohou dostat do našich bytů také na podrážkách obuvi, oblečení, z domácích zvířat nebo při větrání okny a dveřmi.

Proto je nutné nečistoty a mikroorganismy pravidelně odstraňovat extrakčním čištěním, které si u nás můžete objednat. To, že se nám zdá koberec na první pohled čistý, ještě neznamená, že se ve vláknech koberce neskrývají škodlivé bakterie. Je důležité si uvědomit, že pravidelně čištěný koberec efektivně pohlcuje částice prachu a udržuje alergeny v ovzduší na minimální úrovni.

Pouze profesionálním hloubkovým čištěním koberců a sedačky dosáhneme toho, že se nečistoty a nebezpečné mikroorganismy z koberce a čalounění dostanou pryč. Důkladného vyčištění dosáhneme pouze profesionálními čisticími stroji a profesionálními čistícími prostředky. Každý koberec a sedací souprava by měly být hloubkově vyčištěny min. 1x ročně, v případě přítomnosti dětí nebo domácích zvířat i 2-3x ročně.

Objednat

K čištění koberců a sedacích souprav používáme profesionální čisticí prostředky od firmy Prochem. Firma Prochem se specializuje už 40 let na výrobu pouze čisticích prostředků a strojů na čištění koberců a čalounění. Tyto čisticí prostředky spolu s profesionálními stroji jsou tedy zárukou profesionálního přístupu k čištění Vašeho koberce či sedací soupravy.

Ušetříme spousty starostí ...

Pokračovat