Čím na usazeniny v odpadu

Organické usazeniny v odpadu

Jak na usazeniny v odpadu - chemické čištění

Popis:

Odpadní potrubí je během používání zanášeno organickým znečištěním, mastnotou a zbytky tuků.

Prevence:

1x měsíčně neředěný přípravek nalijte přímo do výlevky v množství asi 150ml a nechejte asi 15 minut působit. Následně odpad propláchněte velkým množstvím vody.

Při pomalém odtékání odpadu:

Nalijte neředěný přípravek přímo do výlevky asi 150 - 250ml dle velikosti obsahu sifónu a nechejte asi 15 minut působit. Následně odpad propláchněte velkým množstvím vody. Nepoužívejte mechanický zvon pokud je v odpadu nalit CLEAMEN 242. Hrozí riziko potřísnění.

Při zcela ucpaném odpadu:

Neředěný přípravek nalijte přímo do výlevky v množství, které nepřesáhne obsah odpadu a nechejte asi 15 minut působit. Pokud se průtok neuvolní, narušte vrstvu nečistoty propíchnutím jehlice, nebo drátem a nechejte opět 15 minut působit. Opakujte dokud se odpad zcela neuvolní. Následně odpad propláchněte velkým množstvím vody.


Jak na usazeniny v odpadu - přírodní čištění enzymy

Popis:

Směs nejúčinnějších enzymů, které čistí ucpaná potrubí a sifony. Pomáhá preventivně udržet dokonalý průtok v odpadu a odstraňuje nepříjemný zápach. Přípravek neobsahuje žádnou žíravinu. Není zdraví škodlivý. Používá se na čištění kuchyní, koupelen, umyvadel, dřezů, van, sprchových koutů, prádelen a na všechny odpadní sifony. Štěpí tuky, glycerín a vyšší mastnou kyselinu. Je vhodný i pro čištění odpadních vod.

Aplikace:

Do 1 l teplé vody nasypte 25 g přípravku. Takto připravený roztok nalijte po 30 minutách do problémového místa (potrubí, umyvadla, dřezy, vany, odpadní sifony) a nechte působit (nejlépe přes noc). Enzymy v odpadu vydrží do té doby než budou spláchnuty vodou nebo dokud dokonale nevyčistí odpad.